mulpo (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Home
pt: Início

en: left sidebar
pt: barra lateral esquerda

en: content
pt: conteúdo

en: right sidebar
pt: barra lateral direita

en: footer
pt: rodapé

en: Comments
pt: Comentários

en: Search
pt: Buscar

en: header
pt: cabeçalho

en: Help
pt: Ajuda

en: Page title
pt: Título da página

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Tabs
pt: Abas

en: edit block
pt: editar bloco

en: edit the content of this block
pt: editar o conteúdo deste bloco

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Powered by Drupal
pt: Desenvolvido com Drupal

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Footer menu
pt: Menu do rodapé

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: User account menu
pt: Menu de conta de usuário
