Multi region (1.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (7 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Weight
bn: ভর

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Default language
bn: ডিফল্ট ভাষা

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
