Multi region (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Enabled
fa: فعال

en: Weight
fa: وزن

en: Label
fa: برچسب

en: Region
fa: ناحیه

en: ID
fa: شناسه

en: Default language
fa: زبان پیش‌فرض

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Machine name
fa: نام ماشینی
