Multi region (1.0.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (8 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Weight
ne: वजन

en: Label
ne: लेबल

en: Region
ne: क्षेत्र

en: ID
ne: परिचय

en: Machine name
ne: मशीन नाम
