Multi region (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Label
tr: Etiket

en: Region
tr: Bölge

en: Default language
tr: Varsayılan dil

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Machine name
tr: Makine adı
