Multi region (1.0.0-alpha1) - en to vi translation catalogue (10 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Enabled
vi: Bật

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Label
vi: Nhãn

en: Region
vi: Vùng

en: ID
vi: Mã

en: Default language
vi: Ngôn ngữ mặc định

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Regions
vi: Các vùng
