Multi region (2.0.0) - en to fil translation catalogue (5 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Weight
fil: Timbang

en: Regions
fil: Rehiyon
