Multi region (2.0.0) - en to gl translation catalogue (10 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Enabled
gl: Activado

en: Weight
gl: Peso

en: Label
gl: Etiqueta

en: Region
gl: Área

en: Default language
gl: Língua predeterminada

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Not enabled
gl: Desactivado
