Multi Site Configuration (8.x-1.2) - en to cs translation catalogue (12 entries)

en: Email address
cs: E-mail

en: Site name
cs: Název webu

en: Default front page
cs: Výchozí titulní strana

en: About
cs: Popis

en: Default 403 (access denied) page
cs: Standardní stránka 403 (přístup zamítnut)

en: Default 404 (not found) page
cs: Standardní stránka 404 (stránka nenalezena)

en: domain
cs: doména

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
cs: Adresa <em>From</em> pro automatické e-maily odesílané při registraci, žádostech o změnu hesla a pro další notifikace. (Používejte adresu s doménou vašeho webu, abyste předešli označení zpráv jako spam).

en: How this is used depends on your site's theme.
cs: Použití sloganu zavisí na tématu vašich stránek.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
cs: Tato stránka bude zobrazena, když bude uživateli odmítnut přístup k dokumentu. Necháte-li prázdné, zobrazí se výchozí stránka "přístup odepřen".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
cs: Tato stránka bude zobrazena, když nebude nalezen požadovaný dokument. Necháte-li prázdné, zobrazí se výchozí stránka "stránka nenalezena".

en: Optionally, specify a relative URL to display as the front page. Leave blank to display the default front page.
cs: Volitelně zadejte relativní URL adresu, která se zobrazí jako titulní strana webu. Pro zobrazení výchozí titulní strany ponechte prázdné.
