Multi Site Configuration (8.x-1.2) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Site name
fa: نام سایت

en: Default front page
fa: صفحه اصلی پیش‌فرض

en: Slogan
fa: شعار

en: About
fa: درباره

en: Default 403 (access denied) page
fa: صفحه پیش‌فرض 403 (دسترسی غیرمجاز)

en: Default 404 (not found) page
fa: صفحه پیش‌فرض 404 (پیدا نشد)

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
fa: آدرس <em>از</em> در پست‌های الکترونیک خودکار ارسال شده در هنگام ثبت‌نام و درخواست‌های رمز عبور جدید و سایر اعلان‌ها. (از آدرسی استفاده کنید که به دامنه سایت شما ختم می‌شود تا از علامت گذاری به عنوان هرزنامه جلوگیری کنید.)

en: How this is used depends on your site's theme.
fa: طرز استفاده از شعار به پوسته سایت شما بستگی دارد.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
fa: این صفحه هنگامی که سند درخواست شده برای کاربر جاری غیر مجاز باشد نمایش داده خواهد شد. برای نمایش صفحه «دسترسی مجاز نیست» پیش‌فرض خالی بگذارید.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
fa: این صفحه هنگامی که سند درخواست شده با هیچ محتوای مطابقت نکند نمایش داده خواهد شد. برای نمایش صفحه «صفحه پیدا نشد» پیش‌فرض خالی بگذارید.

en: Optionally, specify a relative URL to display as the front page. Leave blank to display the default front page.
fa: به‌صورت اختیاری، یک نشانی نسبی برای نمایش صفحه اول سایت تعریف کنید. برای نمایش صفحه اول پیش‌فرض، خالی بگذارید.
