Multi Site Configuration (8.x-1.2) - en to sv translation catalogue (11 entries)

en: Email address
sv: E-postadress

en: Site name
sv: Webbplatsens namn

en: Default front page
sv: Förvald startsida

en: About
sv: Om

en: Default 403 (access denied) page
sv: Standardsida för 403 (åtkomst nekad)

en: Default 404 (not found) page
sv: Standardsida för 404 (hittades inte)

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
sv: Avsändaradress <em>Från</em> som används för automatisk e-post som skickas vid registrering, begäran om nytt lösenord och vid andra aviseringar. (Använd en adress som slutar med din webbplats domän för att minska risken för att e-posten flaggas som spam.)

en: How this is used depends on your site's theme.
sv: Hur detta används beror på din webbplats tema.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
sv: Denna sida visas när den aktuella användaren inte har rätt att se det begärda dokumentet. Lämna tomt för att visa en allmän "åtkomst nekad till sidan".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
sv: Denna sida visas när inget innehåll matchar det begärda dokumentet. Lämna tomt för att visa en allmän "sidan hittades inte".

en: Optionally, specify a relative URL to display as the front page. Leave blank to display the default front page.
sv: Valfritt, ange en relativ URL att visa som startsida. Lämna tomt för att visa den förvalda startsidan.
