Multi Site Configuration (8.x-1.2) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Site name
da: Sitets navn

en: Default front page
da: Standardforside

en: About
da: Om

en: Default 403 (access denied) page
da: Standard 403-side (adgang nægtet)

en: Default 404 (not found) page
da: Standard 404-side (ikke fundet)

en: The <em>From</em> address in automated emails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this email being flagged as spam.)
da: <em>Fra</em>-adressen i automatiske e-mails som sendes ved oprettelse af brugere samt udsendelse af nye adgangskoder og andre beskeder. (Brug en adresse på sitets domæne for at undgå at e-mail fra adressen bliver markeret som spam.)

en: How this is used depends on your site's theme.
da: Brugen af dette afhænger af sitets tema.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
da: Denne side vises, når den nuværende bruger nægtes adgang til det efterspurgte dokument. Lad den forblive tom for at vise en generisk "adgang nægtet"-side.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
da: Denne side vises, når intet andet indhold matcher det efterspurgte dokument. Lad den forblive tom for at vise en generisk "side ikke fundet"-side.

en: Optionally, specify a relative URL to display as the front page. Leave blank to display the default front page.
da: Angiv en relativ URL der skal vises som forsiden (valgfrit). Lad feltet stå tomt for at bruge standardforsiden.
