Multi Site Configuration (8.x-1.2) - en to th translation catalogue (12 entries)

en: Email address
th: ที่อยู่อีเมล

en: Site name
th: ชื่อเว็บไซต์

en: Default front page
th: หน้าแรกของเว็บไซต์

en: Slogan
th: สโลแกน

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Default 403 (access denied) page
th: หน้าที่ให้แสดงเมื่อเจอข้อผิดพลาด 403 (access denied)

en: Default 404 (not found) page
th: หน้าที่ให้แสดงเมื่อเจอข้อผิดพลาด 404 (not found)'

en: domain
th: โดเมน

en: How this is used depends on your site's theme.
th: วิธีนี้จะใช้ขึ้นอยู่กับรูปแบบของเว็บไซต์

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
th: หน้านี้จะแสดงเมื่อเอกสารร้องขอถูกปฏิเสธสำหรับผู้ใช้ปัจจุบัน ปล่อยว่างไว้เพื่อแสดงหน้าทั่วไป "การเข้าถึงถูกปฏิเสธ"

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
th: หน้านี้จะแสดงเมื่อเนื้อหาไม่ตรงกับเอกสาร ปล่อยว่างไว้เพื่อแสดงหน้าทั่วไป "หน้าไม่พบ"

en: Optionally, specify a relative URL to display as the front page. Leave blank to display the default front page.
th: เลือกระบุ URL จะแสดงเป็นหน้าแรก เว้นว่างไว้เพื่อแสดงหน้าเริ่มต้น
