Drupal 8 multilingual demo (8.x-1.4) - en to th translation catalogue (25 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: On
th: เปิด

en: Search
th: ค้นหา

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: Off
th: ปิด

en: Sticky at top of lists
th: ค้างไว้เป็นอันแรกสุด

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Price
th: ราคา

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Spanish
th: ภาษาสเปน

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Products
th: รูปสินค้า

en: Language switcher
th: เปลี่ยนภาษา

en: Subtitle
th: คำบรรยาย

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Publishing status
th: สถานะการเผยแพร่

en: Personal contact form
th: อนุญาตให้มีการติดต่อส่วนตัว

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: All content
th: เนื้อหาทั้งหมด

en: The time that the node was created.
th: เวลาที่โหนดถูกสร้างขึ้น

en: A boolean indicating whether the node is published.
th: ระบุว่ามีการเผยแพร่ความคิดเห็น

en: The time that the node was last edited.
th: เวลาที่โหนดถูกแก้ไขครั้งล่าสุด

en: The username of the content author.
th: ชื่อผู้ใช้งานของผู้เขียนเนื้อหา
