Drupal 8 multilingual demo (8.x-4.4) - en to nn translation catalogue (29 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Body
nn: Brødtekst

en: Content
nn: Innhald

en: On
nn: På

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Help
nn: Hjelp

en: Picture
nn: Bilete

en: Add content
nn: Legg til innhald

en: Off
nn: Av

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Sticky at top of lists
nn: Satt til toppen av lista

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Price
nn: Pris

en: User login
nn: Brukarinnlogging

en: Users
nn: Brukarar

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
nn: @site er under vedlikehald. Vi er snart tilbake. Takk for tålmodet.

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Authored on
nn: Skrive

en: English
nn: Engelsk

en: French
nn: Fransk

en: Spanish
nn: Spansk

en: Product
nn: Vare

en: Products
nn: Varer

en: Apply
nn: Bruk

en: Subtitle
nn: Undertittel

en: Hungarian
nn: Ungarsk

en: Basic page
nn: Grunnleggjande side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nn: Bruk <em>grunnleggjande side<em> for statisk innhald, slik som «Om oss» sida.
