Drupal 8 multilingual demo (8.x-4.5) - en to sv translation catalogue (73 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Body
sv: Brödtext

en: Content
sv: Innehåll

en: Currency
sv: Valuta

en: On
sv: På

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Help
sv: Hjälp

en: Picture
sv: Bild

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Off
sv: Av

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Sticky at top of lists
sv: Alltid överst i listan

en: Authored by
sv: Författad av

en: Price
sv: Pris

en: Desc
sv: Fallande

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Users
sv: Användare

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
sv: @site underhålls för närvarande. Vi bör vara tillbaka inom kort. Tack för ert tålamod.

en: Tools
sv: Verktyg

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Full
sv: Fullständig

en: Authored on
sv: Författad

en: English
sv: Engelska

en: French
sv: Franska

en: Spanish
sv: Spanska

en: Product
sv: Vara

en: Changed
sv: Ändrad

en: Products
sv: Varor

en: Tabs
sv: Flikar

en: Anonymous user
sv: Anonym användare

en: Apply
sv: Applicera

en: Language switcher
sv: Språkväljare

en: Subtitle
sv: Underrubrik

en: Authenticated user
sv: Inloggad användare

en: Administrator
sv: Administratör

en: Hungarian
sv: Ungerska

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Not applicable
sv: Ej tillämpligt

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Personal contact form
sv: Personligt kontaktformulär

en: Powered by Drupal
sv: Drivs av Drupal

en: Your virtual face or picture.
sv: Ditt virtuella ansikte eller bild.

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: All content
sv: Allt innehåll

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Asc
sv: Stigande

en: Not specified
sv: Ej angivet

en: Master
sv: Huvud

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: The time that the node was created.
sv: Tidpunkten för när noden skapades.

en: A boolean indicating whether the node is published.
sv: En boolesk som anger huruvida noden publicerats eller ej.

en: The time that the node was last edited.
sv: Tidpunkten för när noden senast redigerades.

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: Default comments
sv: Standardkommentarer

en: Allows commenting on content
sv: Tillåter kommentering på innehåll

en: The username of the content author.
sv: Användarnamnet för innehållets författare.

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: Large (480×480)
sv: Stor (480×480)

en: Medium (220×220)
sv: Mellan (220×220)

en: Thumbnail (100×100)
sv: Miniatyr (100×100)

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Restricted HTML
sv: Begränsad HTML
