Drupal 8 multilingual demo (8.x-6.0-rc1) - en to am translation catalogue (31 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Body
am: አካል

en: Content
am: ይዞታ

en: Search
am: ፈልግ

en: Help
am: እርዳታ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Sticky at top of lists
am: የዝርዝሮች አናት ላይ የሚጣበቅ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: User login
am: የተጠቃሚ መግቢያ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
am: @site በአሁኑ ሰዓት ማስተካከያ እየተደረገለት ነው፡፡ በቅርብ ጊዜ ውስጥ ወደነበረበት ይመለሳል፡፡ ለትዕግስቷ እናመሰግናለን!

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: English
am: እግሊዝኛ

en: French
am: ፈረንሳይኛ

en: Spanish
am: ስፓኒሽ

en: Tabs
am: ትሮች

en: Language switcher
am: ቋንቋ መለዋወጫ

en: Subtitle
am: ንዑስ ዓርእስት

en: Hungarian
am: ሃንጋሪኛ

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Powered by Drupal
am: በድሩፓል የሚንቀሳቀስ

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
