Multiple Email Addresses (3.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Confirm
bn: নিশ্চিত করুন

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Email
bn: ইমেইল

en: 1 day | @count days
bn[0]: 1 দিন
bn[1]: @count দিন

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: People
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Account
bn: এ্যাকাউন্ট
