Multiple Email Addresses (3.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Administer
fr: Administrer

en: Operations
fr: Actions

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Subject
fr: Objet

en: Confirm
fr: Confirmer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Email settings
fr: Paramètres des courriels

en: Email
fr: Courriel

en: Include
fr: Inclure

en: 1 day | @count days
fr[0]: @count jour
fr[1]: @count jours

en: People
fr: Personnes

en: Confirmation URL
fr: URL de confirmation

en: Email addresses
fr: Adresses de courriel

en: Account
fr: Compte

en: Emails
fr: Courriels

en: Registered
fr: Enregistré

en: Primary
fr: Primaire

en: Confirmed
fr: Confirmé

en: Unconfirmed
fr: Non confirmé

en: Deadline
fr: Échéance

en: Attempts
fr: Tentatives

en: Hides the email field when editing a user
fr: Masque le champ courriel lors de la modification d'un utilisateur

en: unlimited days
fr: sans limite de durée

en: Confirmation settings
fr: Paramètres de confirmation
