Multipurpose Corporate Profile (8.x-1.0-beta2) - en to kn translation catalogue (80 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Article
kn: ಬರಹ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: More
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: View
kn: ನೋಡು

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: <none>
kn: <ಏನೂ ಇಲ್ಲ>

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Submitted
kn: ಸಲ್ಲಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Your name
kn: ನಿಮ್ಮ ಹೆಸರು

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Photos
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Navigation
kn: ಸಂಚಾರ

en: Basic
kn: ಮೂಲಭೂತ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: User login
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಲಾಗಿನ್

en: Blog
kn: ಬ್ಲಾಗ್

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Share
kn: ಹಂಚಿಕೆ

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Member for
kn: ಸದಸ್ಯರು

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: People
kn: ಜನರು

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Glossary
kn: ಪದಸೂಚಿ

en: News
kn: ಸಮಾಚಾರ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Photo
kn: ಫೋಟೊ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: 1
kn: ೧

en: Background image
kn: ಹಿನ್ನಲೆಯ ಚಿತ್ರ

en: Compact
kn: ಸಾಂದ್ರ(_Compact)

en: Blog entry
kn: ಬ್ಲಾಗ್ ಬರಹ

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
