Multipurpose Corporate Profile (8.x-1.0-beta4) - en to oc translation catalogue (142 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Subject
oc: Objècte

en: Language
oc: Lenga

en: more
oc: mai

en: Administration
oc: Administracion

en: Comments
oc: Comentaris

en: More
oc: Mai

en: On
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: view
oc: veire

en: File
oc: Fichièr

en: Edit
oc: Modificar

en: Size
oc: Talha

en: Links
oc: Ligams

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Use count
oc: Nombre d'utilizacions

en: Message
oc: Messatge

en: Image
oc: Imatge

en: Feed
oc: Flux

en: Name
oc: Nom

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Preview
oc: Apercebut

en: Help
oc: Ajuda

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: <none>
oc: --pas cap--

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: Picture
oc: Imatge

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Files
oc: Fichièrs

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Submitted
oc: Somés

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Off
oc: Desactivat

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Your name
oc: Vòstre nom

en: Roles
oc: Ròtles

en: Comment
oc: Comentari

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Fields
oc: Camps

en: Items
oc: Elements

en: Last update
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Role
oc: Ròtle

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: Users
oc: Utilizaires

en: Sort by
oc: Triar per

en: Full
oc: Complet

en: Share
oc: Partejar

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Member for
oc: Membre dempuèi

en: Your Name
oc: Vòstre nom

en: author
oc: autor

en: Entity
oc: Entitat

en: People
oc: Personas

en: Blocked
oc: Blocat

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: News
oc: Novèlas

en: Tabs
oc: Onglets

en: Output format
oc: Format de sortida

en: Apply
oc: Aplicar

en: Block description
oc: Descripcion del blòt

en: Used in
oc: Utilizat dans

en: Permission
oc: Dreit

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: Offset
oc: Decalatge

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: About
oc: A prepaus

en: Publish content
oc: Publica lo contengut

en: Unpublish comment
oc: Levar un comentari

en: Web services
oc: Servicis Web

en: Embed
oc: Integrat

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: User account
oc: Compte utilizaire

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: Temporary
oc: Temporari

en: MIME type
oc: Tipe MIME

en: Upload date
oc: Data de transfert

en: Search index
oc: Indèx de recèrca

en: Publish comment
oc: Publicar lo comentari

en: Main menu
oc: Menú principal

en: Background image
oc: Imatge de rèireplan

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Blog entry
oc: Bilhet de blog

en: Personal contact form
oc: Formulari de contacte personal

en: Status messages
oc: Messatges de statut

en: Monthly archive
oc: Archive mensuelle

en: User menu
oc: Menut de l'utilizaire

en: Save comment
oc: Enregistrar lo comentari

en: The <em>Navigation</em> menu contains links intended for site visitors. Links are added to the <em>Navigation</em> menu automatically by some modules.
oc: Lo menú de <em>Navigacion</em> conten ligams destinats als visitaires del site. Los ligams al menú de <em>Navigacion</em> son aponduts automaticament per qualques moduls.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
oc: Lo menú d'<em>Utilizaire</em> conten los ligams relacionats al compte d'utilizaire, a mai a més, del ligam de 'Sortir'.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
oc: Lo menú de <em>Gestió</em> conten ligams de prètzfaches administratives.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
oc: Lo <em>menú Principal</em> es fréquemment utilizat per afichar les sections importantes del site, souvent dins la barre de navigacion de haut de pagina.

en: Recent content
oc: Contengut recent

en: Unpublish content
oc: Despublicar un contengut

en: Make content sticky
oc: Rendre lo contengut estatic

en: Make content unsticky
oc: Rendre lo contengut non estatic

en: Promote content to front page
oc: Promòure un contengut en pagina d'acuèlh

en: Remove content from front page
oc: Levar un contengut de la pagina d'acuèlh

en: Save content
oc: Enregistrar un contengut

en: Find and manage content.
oc: Busqueu e gestioneu lo contengut.

en: Taxonomy term page
oc: Pagina d'un tèrme de taxinomia

en: No people available.
oc: Degun es pas disponible.

en: Find and manage people interacting with your site.
oc: Trobar e administrar las personas qu'interagisson amb vòstre site.

en: Basic page
oc: Pagina de basa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
oc: Utilizatz <em>paginas basicas</em> per vòstre contengut estatic, coma una pagina 'Qual sèm'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
oc: Utilizatz las etiquetas per regropar en categorias los articles de tèmas similars.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
oc: Sasissètz una lista de mots separats per de virgulas per descriure vòstre contengut.

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
oc: Utilizatz los <em>articles</em> per de contenguts qu'an una temporalitat tals coma d'actualitats, de comunicats de premsa o de bilhets de blog.

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)

en: Update URL alias
oc: Metre a jorn l'aliàs d'URL

en: Bulk update
oc: Mesa a jorn en massa

en: Link image to
oc: Ligar l'imatge a

en: Upload an image to go with this article.
oc: Transferir un imatge per acompanhar aqueste article.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
oc: Gerir los comptes d'utilizaires, los ròtles, e los dreits d'accès.

en: Nothing
oc: Res

en: Footer menu
oc: Menú Pè de pagina

en: Master
oc: Maître
