Multipurpose Corporate Profile (8.x-1.0-beta5) - en to eo translation catalogue (85 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Status
eo: Stato

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: List
eo: Listo

en: Subject
eo: Temo

en: Language
eo: Lingvo

en: more
eo: pli

en: Article
eo: Artikolo

en: Administration
eo: Administrado

en: Comments
eo: Komentoj

en: More
eo: Pli

en: On
eo: Ŝaltita

en: Tags
eo: Etikedoj

en: view
eo: rigardi

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redaktu

en: Size
eo: Grandeco

en: Links
eo: Ligiloj

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Image
eo: Bildo

en: Name
eo: Nomo

en: Taxonomy term
eo: Taksonomia termo

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Help
eo: Helpo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: View
eo: Vidu

en: Attachment
eo: Kunsendaĵo

en: Picture
eo: Bildo

en: User
eo: Uzanto

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Files
eo: Dosieroj

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Page title
eo: Paĝa titolo

en: Block
eo: Bloko

en: Page
eo: Paĝo

en: RSS
eo: RSS-fluo

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Footer
eo: Piedlinio

en: Your name
eo: Via nomo

en: Roles
eo: Roloj

en: Comment
eo: Komento

en: Published
eo: Publikigita

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Promoted to front page
eo: Montrata en la ĉefpaĝo

en: Last access
eo: Lasta aliro

en: Fields
eo: Kampoj

en: Items
eo: Eroj

en: Last update
eo: Lasta ĝisdatiĝo

en: Desc
eo: malkreske

en: Navigation
eo: Navigado

en: User login
eo: Uzanta ensaluto

en: Blog
eo: Blogo

en: Users
eo: Uzantoj

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Full
eo: Kompleta

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: Member for
eo: Membro dum

en: People
eo: Uzantoj

en: Blocked
eo: Blokita

en: Output format
eo: Strukturo de eligo

en: Apply
eo: Apliku

en: Block description
eo: Priskribo de la bloko.

en: Permission
eo: Permeso

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: Unpublish comment
eo: Maleldonu komenton

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: User account
eo: Uzanta konto

en: MIME type
eo: MIME-tipo

en: Main menu
eo: Ĉefa menuo

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Blog entry
eo: Blogaĵo

en: User menu
eo: Uzanta menuo

en: Recent content
eo: Laste aldonitaj

en: Image style
eo: Bilda stilo

en: Asc
eo: kreske

en: Management
eo: Administrado
