Multistep Form Showcase (1.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Next
de: Weiter

en: Submit
de: Absenden

en: Back
de: Zurück

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Phone
de: Telefonnummer

en: Address
de: Adresse

en: Other
de: Weitere

en: First Name
de: Vorname

en: Last Name
de: Nachname

en: City
de: Stadt

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: Gender
de: Geschlecht

en: Male
de: Männlich

en: Female
de: Weiblich

en: Birthday
de: Geburtstag

en: Return
de: Zurück

en: About
de: Über

en: Create User
de: Benutzer erstellen

en: Date of birth
de: Geburtsdatum

en: Enter your first name.
de: Bitte Vornamen eingeben.

en: Enter your last name.
de: Bitte Nachnamen eingeben.
