Multistep Form Showcase (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Next
pt: Próximo

en: Submit
pt: Enviar

en: Back
pt: Voltar

en: Custom
pt: Personalizado

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Endereço

en: Other
pt: Outros

en: First Name
pt: Nome

en: Last Name
pt: Sobrenome

en: City
pt: Cidade

en: Phone number
pt: Telefone

en: Gender
pt: Gênero

en: Male
pt: Masculino

en: Female
pt: Feminino

en: Birthday
pt: Data de Nascimento

en: About
pt: Sobre
