MultiValueField (2.0.0) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Field
uk: Поле

en: General
uk: Загальне

en: Index
uk: Індекс

en: Field Type
uk: Тип поля

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: Display type
uk: Тип відображення

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
uk: Це поле зберігає ідентифікатор файла зображення, як ціле значення.

en: Entity display
uk: Відображення сутності

en: Selectable
uk: Вибирається
