MultiValueField (2.0.0) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Field
fr: Champ

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: General
fr: Général

en: Field Type
fr: Type de champ

en: Field Name
fr: Nom du champ

en: Display type
fr: Type d'affichage

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
fr: Ce champ stocke l'identifiant (ID) d'un fichier image sous la forme d'un nombre entier.

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Entity display
fr: Affichage de l'entité
