MultiValueField (2.0.0) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Field
pt: Campo

en: General
pt: Geral

en: Index
pt: Índice

en: Field Type
pt: Tipo de Campo

en: Display type
pt: Tipo de exibição

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
pt: Este campo armazena no banco de dados o ID de um arquivo de imagem como um valor inteiro.

en: Entity display
pt: Visualização da entidade
