MultiValueField (2.0.0) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: General
pt: Geral

en: Index
pt: Índice

en: Field Type
pt: Tipo de Campo

en: Display type
pt: Mostrar tipo

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
pt: Este campo guarda o ID de um ficheiro de imagem com um número inteiro.

en: The ID of the entity.
pt: ID da entidade.

en: Entity display
pt: Exibir entidade
