MultiValueField (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Field
id: Bidang

en: General
id: Umum

en: Index
id: Indeks

en: Field Type
id: Jenis field

en: Display type
id: Tipe tampilan

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
id: Isian ini menyimpan ID dari sebuah berkas gambar sebagai nilai bilangan bulat.

en: Entity display
id: Tampilan Entity
