MultiValueField (8.x-1.0-rc3) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Field
de: Feld

en: General
de: Allgemein

en: Field Type
de: Feldtyp

en: Field Name
de: Feldname

en: Display type
de: Anzeigetyp

en: Number of fields
de: Anzahl der Felder

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
de: Dieses Feld speichert die ID einer Bilddatei als Integer-Wert.

en: The ID of the entity.
de: Die ID der Entität.

en: Entity display
de: Entitätsanzeige

en: Content Entity
de: Inhaltsentität

en: Configuration Entity
de: Konfigurationsentität
