MultiValueField (8.x-1.0-rc3) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Field
ja: フィールド

en: General
ja: 全般

en: Index
ja: インデックス

en: Field Type
ja: フィールドタイプ

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Display type
ja: 表示形式

en: This field stores the ID of an image file as an integer value.
ja: このフィールドは画像ファイルを整数で表現したIDを格納します。

en: The ID of the entity.
ja: エンティティの ID

en: Entity display
ja: エンティティのディスプレイ

en: The UUID of the entity.
ja: エンティティの UUID
