Multiversion (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Created
id: Dibuat

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Revisions
id: Revisi

en: Workspace
id: Ruang kerja

en: @type: added %info.
id: @type: %info ditambahkan.

en: @type: updated %info.
id: @type: memperbarui %info.

en: The revision ID.
id: ID revisi

en: Current workspace
id: Ruang kerja saat ini

en: Workspace switcher
id: Pengalih ruang kerja

en: Add workspace
id: Menambahkan ruang kerja

en: Workspaces
id: Ruang kerja

en: Create and manage workspaces.
id: Membuat dan mengelola ruang kerja.

en: Administer workspaces
id: Mengelola ruang kerja

en: Edit workspace %label
id: Mengedit ruang kerja %label

en: Workspace ID
id: ID ruang kerja

en: Workspace %info has been created.
id: Ruang kerja %info telah dibuat.

en: Workspace %info has been updated.
id: Ruang kerja %info telah diperbarui.

en: The workspace could not be saved.
id: Ruang kerja tidak dapat disimpan.

en: The workspace ID.
id: ID ruang kerja.
