Multiversion (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Created
pt: Criado

en: Revision ID
pt: ID da revisão

en: Revisions
pt: Revisões

en: Workspace
pt: Área de trabalho

en: @type: added %info.
pt: @type: %info adicionado.

en: @type: updated %info.
pt: @type: %info atualizado.

en: The revision ID.
pt: O ID de revisão.

en: Current workspace
pt: Espaço de trabalho atual

en: Workspace switcher
pt: Alternador de espaço de trabalho

en: Add workspace
pt: Adicionar espaço de trabalho

en: Workspaces
pt: Espaços de trabalho

en: Create and manage workspaces.
pt: Criar e gerenciar espaços de trabalho.

en: Administer workspaces
pt: Administrar espaços de trabalho

en: Edit workspace %label
pt: Editar espaço de trabalho %label

en: Workspace ID
pt: ID do espaço de trabalho

en: Workspace %info has been created.
pt: O espaço de trabalho %info foi criado.

en: Workspace %info has been updated.
pt: O espaço de trabalho %info foi atualizado.

en: The workspace could not be saved.
pt: O espaço de trabalho não pôde ser salvo.

en: The workspace ID.
pt: O ID do espaço de trabalho.
