Multiversion (8.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Created
hi: निर्मित

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Workspace
hi: कार्यस्थान

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: The revision ID.
hi: संशोधन आईडी

en: Current workspace
hi: वर्तमान कार्यक्षेत्र

en: Workspace switcher
hi: कार्यक्षेत्र स्विचर

en: Add workspace
hi: कार्यक्षेत्र जोड़ें

en: Workspaces
hi: कार्यस्थानों

en: Create and manage workspaces.
hi: कार्यस्थान बनाएं और प्रबंधित करें।

en: Administer workspaces
hi: कार्यस्थल का प्रशासन करें

en: Edit workspace %label
hi: कार्यक्षेत्र संपादित करें %label

en: Workspace ID
hi: कार्यक्षेत्र आईडी

en: Workspace %info has been created.
hi: कार्यस्थान %info बनाई गई है।

en: Workspace %info has been updated.
hi: कार्यस्थान %info अपडेट की गई है।

en: The workspace could not be saved.
hi: कार्यक्षेत्र को सहेजा नहीं जा सका।

en: The workspace ID.
hi: कार्यक्षेत्र आईडी।
