Multiversion (8.x-1.0-alpha5) - en to uk translation catalogue (20 entries)

en: Label
uk: Мітка

en: Created
uk: Створено

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: Revisions
uk: Редакції

en: Workspace
uk: Робоча область

en: @type: added %info.
uk: @type: додано %info.

en: @type: updated %info.
uk: @type: оновлено %info.

en: The revision ID.
uk: Ідентифікатор редакції.

en: Current workspace
uk: Поточна робоча область

en: Workspace switcher
uk: Перемикач робочих областей

en: Add workspace
uk: Додати робочу область

en: Workspaces
uk: Робочі області

en: Create and manage workspaces.
uk: Створення робочих областей та керування ними.

en: Administer workspaces
uk: Адміністрування робочих областей

en: Edit workspace %label
uk: Редагувати робочу область %label

en: Workspace ID
uk: ID робочої області

en: Workspace %info has been created.
uk: Робочу область %info було успішно створено.

en: Workspace %info has been updated.
uk: Робочу область %info було успішно оновлено.

en: The workspace could not be saved.
uk: Робочу область неможливо зберегти.

en: The workspace ID.
uk: Ідентифікатор цієї робочої області.
