Multiversion (8.x-1.0-alpha6) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Type
fa: نوع

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Revision ID
fa: شناسه بازبینی

en: Owner
fa: مالک

en: Uninstall
fa: عزل

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
fa: پوشه %directory وجود ندارد یا قابل ایجاد نیست.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
fa: پوشه %directory وجود دارد اما قابل نوشتن نیست و نمی‌توان آنرا قابل نوشتن نمود.
