Multiversion (8.x-1.0-beta18) - en to sv translation catalogue (20 entries)

en: Type
sv: Typ

en: Created
sv: Skapad

en: Revision ID
sv: Versions-ID

en: Owner
sv: Ägare

en: Changed
sv: Ändrad

en: Workspace
sv: Arbetsyta

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: Current workspace
sv: Nuvarande arbetsyta

en: Administer workspaces
sv: Administrera arbetsytor

en: Workspace ID
sv: ID-nummer för arbetsyta.

en: Default revision
sv: Förvald version

en: The workspace name.
sv: Namnet för arbetsyta.

en: The workspace owner.
sv: Ägaren till arbetsytan.

en: The time that the workspace was last edited.
sv: Tidpunkten då arbetsytan senast redigerades.

en: Enabled entity types
sv: Aktiverade objekttyper

en: A boolean indicating the published state.
sv: En booleska som indikerar status för publiceringen.

en: Workspace name
sv: Namn för arbetsyta

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
sv: En flagga som indikerar om detta var en standardrevision när den sparades eller inte.
