Multiversion (8.x-1.0-beta30) - en to cs translation catalogue (15 entries)

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Revision ID
cs: ID revize

en: Owner
cs: Vlastník

en: Revert
cs: Vrátit

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
cs: Ke hledání jednoho ze dvou slov je třeba použít <strong>OR</strong>. Např. <strong>kočka OR pes</strong>.

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
cs: Ve vyhledávání bylo použito příliš mnoho výrazů AND a OR. Pro hledání bylo použito pouze prvních @count podmínek.

en: Default revision
cs: Výchozí revize

en: Set as current revision
cs: Označit jako aktuální revizi
