Multiversion (8.x-1.0-beta33) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Created
da: Oprettet

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Owner
da: Ejer

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Workspace
da: Arbejdsområde

en: Do you really want to continue?
da: Ønsker du at fortsætte?

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
da: Søg efter begge de to ord med <strong>OR</strong>. F.eks. <strong>katte OR hunde</strong>.

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
da: Din søgning brugte for mange OG/ELLER udtryk. Kun de @count første termer blev medtaget i denne søgning.

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Current workspace
da: Aktuelt workspace

en: Administer workspaces
da: Administrér workspaces

en: Default revision
da: Standard revidering

en: The workspace name.
da: Workspace navnet.

en: The workspace owner.
da: Workspace ejer.

en: The time that the workspace was last edited.
da: Tidspunktet hvor dette workspace sidst blev redigeret.

en: Enabled entity types
da: Aktiverede entity typer

en: Workspace name
da: Workspace navn

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
da: Et flag som angiver om dette var standardversionen da den blev gemt.
