Multiversion (8.x-1.0-beta34) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Created
ja: 作成

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: Owner
ja: 所有者

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Workspace
ja: ワークスペース

en: Do you really want to continue?
ja: 本当に続けますか?

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
ja: 2つのキーワードのいずれかを検索するには、大文字の <strong>OR</strong> を使用してください。<br />例: <strong>動物園 OR 水族館</strong>

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Your search used too many AND/OR expressions. Only the first @count terms were included in this search.
ja: 検索に含まれる AND/OR が多すぎます。最初の @count 単語のみがこの検索に使用されました。

en: Revision translation affected
ja: 翻訳が影響するリビジョン

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ja: 翻訳の最終編集版が現在のリビジョンに含まれるかどうかを示します。

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: You must include at least one keyword to match in the content, and punctuation is ignored. | You must include at least one keyword to match in the content. Keywords must be at least @count characters, and punctuation is ignored.
ja[0]: コンテンツにマッチするキーワードを少なくともひとつ含めなくてはなりません。句読点は無視されます。
ja[1]: コンテンツにマッチするキーワードを少なくともひとつ含めなくてはなりません。キーワードは少なくとも @count 文字以上にしなくてはなりません。句読点は無視されます。

en: @langname revisions for %title
ja: %titleの@langnameのリビジョン

en: Current workspace
ja: 現在のワークスペース

en: Workspace ID
ja: ワークスペースID

en: Default revision
ja: デフォルトのリビジョン

en: Set as current revision
ja: 現在のリビジョンに設定

en: A boolean indicating the published state.
ja: 公開状態の論理値です。

en: Workspace name
ja: ワークスペース名

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
ja: 保存時のデフォルトリビジョンかどうかを示すフラグ。
