Muser (3.0.0-alpha4) - en to el translation catalogue (300 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Email address
el: Διεύθυνση e-mail

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: List
el: Λίστα

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Language
el: Γλώσσα

en: more
el: περισσότερα

en: Email settings
el: Ρυθμίσεις email

en: Administration
el: Διαχείριση

en: More
el: Περισσότερα

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Ανοικτό

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: view
el: προβολή

en: Advanced options
el: Προχωρημένες επιλογές

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Test
el: Δοκιμή

en: Message
el: Μήνυμα

en: No log messages available.
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα στο ημερολόγιο συστήματος.

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Weight
el: Βάρος

en: Image
el: Εικόνα

en: Center
el: Κέντρο

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Feed
el: Ροή

en: Name
el: Όνομα

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Help
el: Βοήθεια

en: True
el: Αληθής

en: Text Color
el: Χρώμα κειμένου

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Top
el: Κορυφή

en: Archive
el: Αρχειοθετημένο αρχείο

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Text
el: Κείμενο

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Files
el: Αρχεία

en: Error
el: Σφάλμα

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: All
el: Όλες

en: Active
el: Ενεργό

en: Submitted
el: Υποβλήθηκε

en: Year
el: Έτος

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Bottom
el: Πυθμένας

en: Taxonomy terms
el: Όροι ταξινόμησης

en: Site name
el: Όνομα ιστοτόπου

en: Off
el: Κλειστό

en: Never
el: Ποτέ

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Recipients
el: Παραλήπτες

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Sticky at top of lists
el: Καρφιτσωμένο στην κορυφή στις λίστες

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Severity
el: Σοβαρότητα

en: Fields
el: Πεδία

en: Watchdog
el: Φύλακας

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Last update
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Media
el: Μέσα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Widget
el: Γραφικό συστατικό

en: Current
el: Τρέχοντα

en: Desc
el: Φθί

en: Recent posts
el: Πρόσφατες καταχωρίσεις

en: Table
el: Πίνακας

en: Color
el: Χρώμα

en: Role
el: Ρόλος

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Log in
el: Είσοδος

en: Blog
el: Ιστολόγιο

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
el: Το @site είναι αυτή τη στιγμή κλειστό για συντήρηση. Θα επανέλθουμε σύντομα. Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

en: Last
el: Τελευταίο

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Sort Criteria
el: Κριτήρια Ταξινόμησης

en: Random
el: Τυχαία

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Full
el: Πλήρες

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Member for
el: Μέλος για

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Languages
el: Γλώσσες

en: First
el: Πρώτο

en: author
el: συγγραφέας

en: Entity
el: Οντότητα

en: Log out
el: Αποσύνδεση

en: Your message has been sent.
el: Το μήνυμά σας στάλθηκε.

en: Hours
el: Ώρες

en: Slide
el: Κύλιση

en: People
el: Χρήστες

en: Blocked
el: Αποκλεισμένος

en: Glossary
el: Γλωσσάρι

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: User management
el: Διαχείριση μελών

en: Documents
el: Έγγραφα

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Review
el: Επισκόπηση

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Output format
el: Μορφή εξόδου

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Block description
el: Περιγραφή του μπλοκ

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: Permission
el: Άδεια

en: Grid
el: Πλέγμα

en: Global
el: Καθολικό

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Edit profile
el: Επεξεργασία προφίλ

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
el: Ένας χρήστης θεωρείται παρών για τόσο χρόνο από την τελευταία φορά που άνοιξε μια σελίδα.

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Publish content
el: Δημοσίευση περιεχομένου

en: and
el: και

en: Newest first
el: Τα νεότερα πρώτα

en: Block type
el: Τύπος μπλοκ

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: Not applicable
el: Μη εφαρμόσιμο

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: No files available.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία.

en: Frontpage
el: Αρχική σελίδα

en: MIME type
el: MIME τύπος

en: Upload date
el: Ημερομηνία αποστολής

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Compact
el: Συμπαγής

en: Publishing status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Recent blog posts
el: Πρόσφατα ιστολογήματα

en: Who's new
el: Ποιοι γράφτηκαν τελευταία

en: Language name
el: Όνομα γλώσσας

en: Select language
el: Επιλέξτε γλώσσα

en: Personal contact form
el: Προσωπική φόρμα επικοινωνίας

en: Who's online
el: Ποιοι είναι εδώ

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Delete content
el: Διαγραφή περιεχομένου

en: Published status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Monthly archive
el: Μηνιαίο αρχείο

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: Recent content
el: Πρόσφατο περιεχόμενο

en: Unpublish content
el: Αναίρεση δημοσίευσης περιεχομένου

en: Make content sticky
el: Κάνετε το περιεχόμενο καρφιτσωμένο

en: Make content unsticky
el: Κάνετε το περιεχόμενο μη καρφιτσωμένο

en: Promote content to front page
el: Προβιβασμός περιεχομένου στην αρχική σελίδα

en: Remove content from front page
el: Αφαίρεση περιεχομένου από την αρχική σελίδα

en: Save content
el: Αποθήκευση περιεχομένου

en: Find and manage content.
el: Εύρεση και διαχείριση περιεχομένου

en: Taxonomy term page
el: Σελίδα όρων ταξινόμησης

en: No people available.
el: Κανένας διαθέσιμος χρήστης.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
el: Ένας διαχειριστής δημιούργησε ένα λογαριασμό για εσάς στο [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
el: Εύρεση και διαχείριση χρηστών που αλληλεπιδρούν με τον ιστοτόπο σας.

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
el: Χρησιμοποιήστε ετικέτες για να ομαδοποιήσετε τα άρθρα σε κατηγορίες με παρόμοιο θέμα.

en: Update URL alias
el: Ενημέρωση του ψευδώνυμου διεύθυνσης URL

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: Recent log messages
el: Πρόσφατα μηνύματα ημερολογίου καταγραφής

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
el: Διαχείριση λογαριασμών χρηστών, ρόλων και αδειών

en: Changed date
el: Αλλαγμένη ημερομηνία

en: Footer menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: Asc
el: Αύξ

en: Not specified
el: Δεν προσδιορίζεται

en: Language direction
el: Κατεύθυνση γλώσσας

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: With selection
el: Επιλογές ενημέρωσης

en: Custom block library
el: Βιβλιοθήκη προσαρμοσμένου μπλοκ

en: Registering module
el: Καταχώρηση μονάδας

en: Adding languages
el: Προσθήκη γλωσσών

en: Search result highlighting input
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης με επισήμανση της εισόδου

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: Large (480×480)
el: Μεγάλο (480x480)

en: Medium (220×220)
el: Μεσαίο (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
el: Μικρογραφία (100x100)

en: HTML Date
el: HTML Ημερομηνία

en: HTML Month
el: HTML Μήνας

en: HTML Time
el: HTML Ώρα

en: HTML Week
el: HTML Εβδομάδα

en: HTML Year
el: HTML Έτος

en: Default long date
el: Προκαθορισμένη πλήρης ημερομηνία

en: Default medium date
el: Προεπιλoγή μεσαίας ημερομηνίας

en: Default short date
el: Προεπιλoγή σύντομης ημερομηνίας

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη

en: Block the selected user(s)
el: Αποκλεισμός επιλεγμένων χρηστών

en: Cancel the selected user account(s)
el: Ακύρωση επιλεγμένων λογαριασμών χρηστών

en: Unblock the selected user(s)
el: Άρση αποκλεισμού για τον(υς) επιλεγμένο(υς) χρήστη(ες)

en: Basic block
el: Βασικό μπλοκ

en: A basic block contains a title and a body.
el: Ένα βασικό μπλοκ περιέχει έναν τίτλο και ένα κυρίως κείμενο.

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
el: Αίτηση ακύρωσης λογαριασμού για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
el: Αντικατάσταση πληροφοριών εισόδου για το λογαριασμό [user:display-name]  στον ιστοτόπο [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
el: Λεπτομέρειες του λογαριασμού [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
el: Λεπτομέρειες του λογαριασμού [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (σε αναμονή έγκρισης από τη διαχείριση)

en: [user:display-name] has applied for an account.
    
    [user:edit-url]
el: Ο χρήστης [user:display-name] έχει κάνει αίτηση για λογαριασμό.
    
    [user:edit-url]

en: [user:display-name],
    
    Your account at [site:name] has been activated.
    
    You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:account-name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Ο λογαριασμός σας στο [site:name] εγκρίθηκε.
    
    Μπορείτε τώρα να συνδεθείτε κάνοντας κλικ σε αυτό το σύνδεσμο ή με αντιγραφή και επικόλλησή του στον περιηγητή σας:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Αυτός ο σύνδεσμος μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μια φορά για να συνδεθείτε και θα σας οδηγήσει σε μια σελίδα όπου μπορείτε να ορίσετε τον κωδικό σας.
    
    Αφού ορίσετε τον κωδικό σας, θα μπορείτε στο μέλλον να συνδέεστε στο [site:login-url] χρησιμοποιώντας το:
    
    όνομα χρήστη: [user:account-name]
    κωδικός: Ο κωδικός σας
    
    --  Η ομάδα του [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (εγκρίθηκε)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (αποκλείστηκε)

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been canceled.
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Ο λογαριασμός σας στον ιστοτόπο [site:name] έχει ακυρωθεί.
    
    --  Η ομάδα του [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
el: Λεπτομέρειες για το λογαριασμό [user:display-name] στον ιστοτόπο [site:name] (ακυρώθηκε)

en: Links related to the active user account
el: Σύνδεσμοι σχετικοί με τον ενεργό λογαριασμό χρήστη

en: Site information links
el: Σύνδεσμοι πληροφοριών ιστοτόπου

en: [user:display-name],
    
    A site administrator at [site:name] has created an account for you. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name]
    
    Οι διαχειριστές του [site:name] σας δημιούργησαν ένα λογαριασμό. Μπορείτε τώρα να εισέλθετε πατώντας σε αυτή την παραπομπή ή αντιγράφοντας και επικολλώντας τη στον περιηγητή σας:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Η παραπομπή αυτή μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για μία είσοδο και θα σας οδηγήσει σε μία σελίδα όπου θα ορίσετε τον κωδικό σας.
    
    Μετά τον ορισμό του κωδικού σας, θα μπορείτε να εισέλθετε στο [site:login-url]  στο μέλλον χρησιμοποιώντας τα:
    
    όνομα χρήστη: [user:name]
    κωδικός: ο κωδικός σας
    
    --  Η ομάδα του [site:name]

en: [user:display-name],
    
    Thank you for registering at [site:name]. You may now log in by clicking this link or copying and pasting it into your browser:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    This link can only be used once to log in and will lead you to a page where you can set your password.
    
    After setting your password, you will be able to log in at [site:login-url] in the future using:
    
    username: [user:name]
    password: Your password
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Σας ευχαριστούμε που εγγραφήκατε στην ιστοσελίδα [site:name]. Μπορείτε πλέον να συνδεθείτε κάνοντας κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο, ή αντιγράφοντας και επικολλώντας τον στον περιηγητή σας:
    
    [user:one-time-login-url]
    
    Αυτός ο σύνδεσμος μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μια φορά και θα σας οδηγήσει σε μια σελίδα όπου μπορείτε να ορίσετε τον κωδικό πρόσβασής σας. 
    
    Αφότου ορίσετε τον κωδικό πρόσβασης, θα μπορείτε να συνδέεστε στην ιστοσελίδα [site:login-url] χρησιμοποιώντας:
    
    όνομα χρήστη: [user:name]
    κωδικός: Ο κωδικός σας
    
    --  Η ομάδα του [site:name]

en: Editing languages
el: Επεξεργασία γλωσσών

en: All content, by month.
el: Όλο το περιεχόμενο, ανά μήνα.

en: Recent content.
el: Πρόσφατο περιεχόμενο.

en: All content promoted to the front page.
el: Όλο το περιεχόμενο που είναι προωθημένο στην αρχική σελίδα.

en: All content, by letter.
el: Όλο το περιεχόμενο, ανά γράμμα.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
el: Περιεχόμενο που ανήκει σε ένα συγκεκριμένο όρο ταξινόμησης.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
el: Εμφανίζει μια λίστα με τους πιο νέους λογαριασμούς χρηστών του ιστοτόπου.

en: Who's online block
el: Μπλοκ "Ποιός είναι online"

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
el: Δείχνει τα ονόματα χρηστών από τους πιο πρόσφατα ενεργούς χρήστες όπως και τον συνολικό αριθμό ενεργών χρηστών.

en: View edit page
el: Δείτε την σελίδα επεξεργασίας

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
el: <p>Αυτή η σελίδα παρέχει τη δυνατότητα επεξεργασίας μιας γλώσσας στον ιστότοπό σας, συμπεριλαμβανομένων προσαρμοσμένων γλωσσών.</p>

en: <p>You cannot change the code of a language on the site, since it is used by the system to keep track of the language.</p>
el: <p>Δεν μπορείτε να αλλάξετε τον κωδικό μιας γλώσσας στον ιστότοπο, εφόσον χρησιμοποιείται από το σύστημα για τον έλεγχο της γλώσσας.</p>

en: <p>Choose if the language is a "Left to right" or "Right to left" language.</p><p>Note that not all themes support "Right to left" layouts, so test your theme if you are using "Right to left".</p>
el: <p>Επιλέξτε εάν η κατεύθυνση της γλώσσας είναι “Αριστερά προς δεξιά” ή “Δεξιά προς αριστερά”.</p><p>Προσέξτε ότι δεν υποστηρίζουν όλες οι θεματικές παραλλαγές διάταξη “Δεξιά προς αριστερά”, οπότε ελέγξτε τη θεματική σας παραλλαγή εάν χρησιμοποιείτε τέτοια διάταξη.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
el: <p>Η σελίδα "Γλώσσες" σας επιτρέπει να προσθέσετε, επεξεργαστείτε, διαγράψετε και να αναδιατάξετε γλώσσες για τον ιστότοπο.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
el: <p>Για να προσθέσετε περισσότερες γλώσσες στον ιστοτόπο σας, πατήστε το κουμπί "Προσθήκη γλώσσας".</p><p>Οι γλώσσες που έχουν προστεθεί θα εμφανιστούν στη λίστα γλωσσών και στη συνέχεια είναι δυνατή η επεξεργασία ή η διαγραφή τους.</p>

en: Reordering languages
el: Αναδιάταξη γλωσσών

en: Set a language as default
el: Ορισμός μιας γλώσσας ως προεπιλεγμένη

en: Modifying languages
el: Τροποποίηση γλωσσών

en: Find and manage content
el: Αναζήτηση και διαχείριση περιεχομένου

en: Welcome to [site:name]
el: Καλώς ορίσατε στο [site:name]

en: Name or email contains
el: Το όνομα ή το επίθετο περιέχει

en: A list of new users
el: Μια λίστα νέων χρηστών

en: There are currently @total users online.
el: Υπάρχουν συνολικά @total χρήστες συνδεδεμένοι.

en: There are currently 0 users online.
el: Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν συνδεδεμένοι χρήστες

en: A list of users that are currently logged in.
el: Μια λίστα από χρήστες που είναι συνδεδεμένοι αυτή τη στιγμή.

en: Manage view settings
el: Επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις προβολής

en: View or edit the configuration.
el: Δείτε ή επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις.

en: Displays in this view
el: Εμφανίσεις σε αυτό το view

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
el: Μια εμφάνιση είναι ένας τρόπος να προβάλλουμε τα αποτελέσματα, πχ σαν μια σελίδα ή ένα μπλοκ. Ένα view μπορεί να εμπεριέχει πολλαπλές εμφανίσεις , οι οποίες παρουσιάζονται εδώ. Η ενεργή εμφάνιση έχει επισημανθεί.

en: View administration
el: Προβολή διαχείρισης

en: Perform administrative tasks, including adding a description and creating a clone. Click the drop-down button to view the available options.
el: Εκτελέστε διαχειριστικές εργασίες, συμπεριλαμβανομένων της προσθήκης περιγραφής και της δημιουργίας ενός κλόνου. Πατήστε το κουμπί της αναδυόμενης λίστας για να δείτε τις διαθέσιμες επιλογές.

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
el: Εάν αυτό το view χρησιμοποιεί πεδία, παραθέτονται εδώ. Μπορείτε να πατήσετε σε ένα πεδίο για να το παραμετροποιήσετε.

en: Filter your view
el: Φιλτράρετε το view σας

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
el: Προσθέτει φίλτρα για να περιορίσει τα αποτελέσματα. Για παράδειγμα, εάν θέλετε να δείξετε περιεχόμενο που είναι <em>δημοσιευμένο</em>, προσθέστε ένα φίλτρο για <em>Δημοσιευμένο</em> και επιλέξτε <em>Ναι</em>.

en: Filter actions
el: Φιλτράρισμα ενεργειών

en: Add, rearrange or remove filters.
el: Προσθήκη, αναδιάρθρωση ή διαγραφή φίλτρων.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
el: Ελέγξτε τη σειρά με την οποία προβάλονται τα αποτελέσματα. Πατήστε σε έναν ενεργό κανόνα διάταξης για να την παραμετροποιήσετε.

en: Sort actions
el: Ταξινόμηση ενεργειών

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
el: Προσθήκη, αναδιάρθρωση ή διαγραφή κανόνων ταξινόμησης.

en: Show a preview of the view output.
el: Προβολή προεπισκόπησης του αποτελέσματος του view.

en: [user:display-name],
    
    Your account on [site:name] has been blocked.
    
    --  [site:name] team
el: [user:display-name],
    
    Ο λογαριασμός σας στον ιστότοπο [site:name] έχει μπλοκαριστεί.
    
    -- Η ομάδα του [site:name]
