Multi Step Login (2.0.0) - en to da translation catalogue (8 entries)

en: Next
da: Næste

en: Other
da: Anden

en: Log in
da: Log ind

en: The username %name has not been activated or is blocked.
da: Brugernavnet %name er blokeret eller ikke aktiveret.

en: Login attempt failed for %user.
da: Login-forsøg mislykkedes for %user.

en: Login attempt failed from %ip.
da: Login-forsøg mislykkedes fra %ip.

en: %name is blocked or has not been activated yet.
da: name er blokeret eller er ikke blevet aktiveret endnu.

en: Too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
da: Der har været for mange mislykkede login-forsøg fra din IP-adresse. Denne adresse er midlertidigt blokeret. Prøv igen senere eller <a href=":url">bestil en ny adgangskode</a>.
