Multi Step Login (2.0.0) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Next
uk: Наступний

en: Other
uk: Інше

en: Log in
uk: Вхід

en: The username %name has not been activated or is blocked.
uk: Ім’я користувача %name не було активоване або є заблокованим.

en: Login attempt failed for %user.
uk: Невдала спроба входу для користувача %user.

en: Login attempt failed from %ip.
uk: Невдала спроба входу з адреси %ip.

en: %name is blocked or has not been activated yet.
uk: %name заблоковано і ще не активоване.

en: Too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
uk: Занадто багато невдалих спроб увійти з вашої IP-адреси. Ця IP-адреса тимчасово заблокована. Спробуйте ще раз або виконайте <a href=":url">Запит нового паролю</a>.

en: There has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>. | There have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
uk[0]: Відбулася понад @count невдала спроба увійти в цей обліковий запис. Він тимчасово блокований. Спробуйте пізніше або <a href=":url">запитайте новий пароль</a>.
uk[1]: Відбулося понад @count невдалі спроби увійти в цей обліковий запис. Він тимчасово блокований. Спробуйте пізніше або <a href=":url">запитайте новий пароль</a>.
uk[2]: Відбулося понад @count невдалих спроб увійти в цей обліковий запис. Він тимчасово блокований. Спробуйте пізніше або <a href=":url">запитайте новий пароль</a>.

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
uk: Невідомі ім’я користувача або пароль. <a href=":password">Забули пароль?</a>
