Multi Step Login (2.1.1-beta1) - en to sv translation catalogue (10 entries)

en: Next
sv: Nästa

en: Other
sv: Övriga

en: Log in
sv: Logga in

en: The username %name has not been activated or is blocked.
sv: Användarnamnet %name har inte aktiverats eller är spärrat.

en: Login attempt failed for %user.
sv: Inloggning misslyckades för %user.

en: Login attempt failed from %ip.
sv: Inloggningsförsök misslyckades från %ip.

en: %name is blocked or has not been activated yet.
sv: %name är spärrad eller har inte aktiverats ännu.

en: Too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
sv: För många försök att logga in från din IP-adress har misslyckats. Denna IP-adress är tillfälligt spärrad. Försök igen senare eller <a href=":url">begär ett nytt lösenord</a>.

en: There has been more than one failed login attempt for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>. | There have been more than @count failed login attempts for this account. It is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
sv[0]: Det har gjorts mer än ett misslyckat inloggningsförsök för detta konto. Kontot är tillfälligt spärrat. Försök igen senare eller <a href=":url"> begär ett nytt lösenord </a>.
sv[1]: Det har gjorts mer än @count misslyckade inloggningsförsök för detta konto. Kontot är tillfälligt spärrat. Försök igen senare eller <a href=":url"> begär ett nytt lösenord </a>.

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
sv: Fel användarnamn eller lösenord. <a href=":password">Glömt ditt lösenord?</a>
