Multi Step Login (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Other
id: Lainnya

en: Log in
id: Masuk

en: The username %name has not been activated or is blocked.
id: Nama pengguna %name belum diaktivasi atau sedang diblokir.

en: Login attempt failed for %user.
id: Usaha login gagal untuk %user.

en: Too many failed login attempts from your IP address. This IP address is temporarily blocked. Try again later or <a href=":url">request a new password</a>.
id: Terlalu banyak upaya login yang gagal dari alamat IP anda. Alamat IP ini untuk sementara diblokir. Coba lagi nanti atau <a href=":url">minta kata sandi baru</a>.
