Community Accounting (5.0.0-beta1) - en to sv translation catalogue (144 entries)

en: User interface
sv: Användargränssnitt

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Transaction ID
sv: Transaktions-ID

en: Payer
sv: Köpare

en: Transactions
sv: Transaktioner

en: Type
sv: Typ

en: Subject
sv: Ämne

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Public
sv: Offentlig

en: more
sv: mer

en: Currency
sv: Valuta

en: Quantity
sv: Antal

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Number
sv: Tal

en: Message
sv: Meddelande

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: Types
sv: Typer

en: Settings
sv: Inställningar

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: View
sv: Visa

en: Path
sv: Sökväg

en: Manage
sv: Hantera

en: Display
sv: Visa

en: Advanced search
sv: Avancerad sökning

en: States
sv: Lägen

en: User
sv: Användare

en: Created
sv: Skapad

en: Create
sv: Skapa

en: Exclude
sv: Uteslut

en: All
sv: Alla

en: Done
sv: Färdig

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Menu link
sv: Menylänk

en: Sender
sv: Avsändare

en: Filter
sv: Filtrera

en: Up
sv: Upp

en: Maximum
sv: Största

en: Volume
sv: Volym

en: State
sv: Läge

en: Send
sv: Skicka

en: Serial
sv: Serienummer

en: Desc
sv: Fallande

en: Recipient
sv: Mottagare

en: Week
sv: Vecka

en: Now
sv: Nu

en: Other
sv: Övriga

en: Signatures
sv: Signatur

en: Provider
sv: Leverantör

en: Down
sv: Ned

en: Template
sv: Mall

en: Authenticated users
sv: Inloggade användare

en: Operation
sv: Funktion

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Created date
sv: Skapad datum

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: Pending
sv: Väntar på

en: Delimiter
sv: Avgränsare

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Workflow
sv: Arbetsflöde

en: Entity
sv: Objekt

en: Reference
sv: Referens

en: Are you sure?
sv: Är du säker?

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: Balance
sv: Saldo

en: Changed
sv: Ändrad

en: Received
sv: Mottagen

en: Credit
sv: Kredit

en: Limits
sv: Begränsningar

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Apply
sv: Applicera

en: Form name
sv: Formulärnamn

en: Until
sv: Till

en: Minimum
sv: Lägsta

en: @count days
sv: @count dagar

en: Participants
sv: Deltagare

en: Mapping
sv: Mappning

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Miscellaneous
sv: Diverse

en: Context
sv: Sammanhang

en: Offset
sv: Kompensera

en: Only of the type(s)
sv: Endast av typen/typerna

en: Keyword relevance
sv: Sökordsrelevans

en: Currency code
sv: Valutakod

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Button text
sv: Knapptext

en: Save order
sv: Spara ordning

en: Direction
sv: Riktning

en: Creator
sv: Upphovsman

en: Currency format
sv: Valutaformat

en: Admin
sv: Administrera

en: Autocomplete matching
sv: Automatiskt kompletterande som överensstämmer

en: Properties
sv: Egenskaper

en: Created on
sv: Skapad den

en: Created timestamp
sv: Skapade tidsstämpel

en: Search index
sv: Sökindex

en: Link title
sv: Titel för länk

en: - Any -
sv: - Alla -

en: Min
sv: minsta

en: Created year + month
sv: Skapad år + månad

en: Created year
sv: Skapad år

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
sv: Sök efter vilket som av de två angivna orden med hjälp av <strong>OR</strong> med stora bokstäver. Exempel: <strong>katter OR hundar</strong>.

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: - All -
sv: - Alla -

en: Signature settings
sv: Inställningar för signaturer

en: Since
sv: Sedan

en: Serial number
sv: Serienummer

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Search result
sv: Sökresultat

en: Routing
sv: Rutt

en: Output machine name
sv: Mata ut maskinläsbart namn

en: Bulk update
sv: Massuppdatera

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Forever
sv: För alltid

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Asc
sv: Stigande

en: Many to one
sv: Många till en

en: Master
sv: Huvud

en: Reply to
sv: Svara på

en: Link to entity
sv: Länk för objekt

en: Date in the form of CCYYMMDD.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅMM.

en: Date in the form of YYYY.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅ.

en: Other account
sv: Annat konto

en: Button label
sv: Etikett för knapp

en: With selection
sv: Med urval

en: In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
sv: I menyn kommer de tyngre länkarna sjunka och de lättare kommer att placeras närmare toppen.

en: Make entity label a link to entity page.
sv: Gör etikettsobjekt till en länk till sidobjekt.

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
sv: Största antal automatiskt kompletterande förslag.
