Community Accounting (5.0.13) - en to th translation catalogue (73 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Transaction ID
th: รหัสการทำธุรกรรม

en: Type
th: ประเภท

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: Test
th: นัดหมายเพื่อทดลองสินค้า

en: Message
th: ข้อความ

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: Format
th: รูปแบบ

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Manage
th: จัดการ

en: Display
th: แสดงผล

en: Advanced search
th: ค้นหาแบบละเอียด

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Create
th: สร้าง

en: Exclude
th: ไม่รวม

en: All
th: ทั้งหมด

en: Done
th: เสร็จสิ้น

en: Year
th: ปี

en: Maximum
th: อย่างสูง

en: Month
th: เดือน

en: System
th: ระบบ

en: State
th: รัฐ

en: Send
th: ส่ง

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Week
th: 1 อาทิตย์

en: Day
th: วัน

en: Now
th: เดี๋ยวนี้

en: Other
th: อื่นๆ

en: Signatures
th: ข้อความลงท้าย

en: Provider
th: ผู้ให้บริการ

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Created date
th: วันที่สร้าง

en: Size of textfield
th: ขนาดช่องข้อความ

en: Limit
th: จำกัด

en: Workflow
th: ขั้นตอนการทำงาน

en: Units
th: หน่วย

en: Are you sure?
th: คุณแน่ใจหรือ ?

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Date created
th: วันที่สร้าง

en: Form name
th: ชื่อแบบฟอร์ม

en: Minimum
th: อย่างต่ำ

en: @count days
th: @count วัน

en: Context
th: บริบท

en: Only of the type(s)
th: เฉพาะชนิดเนื้อหา

en: Keyword relevance
th: คีย์เวิร์ดที่สัมพันธ์กัน

en: Save order
th: บันทึกลำดับ

en: Creator
th: ผู้สร้าง

en: Created on
th: สอบเมื่อ

en: - Any -
th: - อื่น ๆ -

en: Created year + month
th: สร้างขึ้น ปี + เดือน

en: Created year
th: ปีที่สร้าง

en: Signature settings
th: ตั้งค่าข้อความลงท้าย

en: Operations links
th: ลิงค์สำหรับการปฏิบัติการ

en: Date changed
th: วันที่เปลี่ยนแปลง

en: View mode
th: โหมดของวิว

en: Forever
th: ตลอดไป

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title

en: Date in the form of CCYYMMDD.
th: วันที่ในรูปแบบของ CCYYMMDD

en: Date in the form of YYYYMM.
th: วันที่ในรูปแบบของ YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
th: วันที่ในรูปแบบของ YYYY
