Community Accounting (5.0.8) - en to el translation catalogue (120 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Transaction ID
el: ID συναλλαγής

en: Type
el: Τύπος

en: Subject
el: Θέμα

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: more
el: περισσότερα

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Test
el: Δοκιμή

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: Password
el: Συνθηματικό

en: Weight
el: Βάρος

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: View
el: Προβολή

en: Format
el: Μορφή

en: Path
el: Διαδρομή

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Advanced search
el: Σύνθετη αναζήτηση

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Create
el: Δημιουργία

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: All
el: Όλες

en: Done
el: Έγινε

en: Year
el: Έτος

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: Sender
el: Αποστολέας

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Normal
el: Κανονικό

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Month
el: Μήνας

en: Amount
el: Ποσό

en: State
el: Κατάσταση

en: Send
el: Αποστολή

en: Serial
el: Σειριακός αριθμός

en: Desc
el: Φθί

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Day
el: Ημέρα

en: Now
el: Τώρα

en: Other
el: Άλλο

en: Signatures
el: Υπογραφές

en: Provider
el: Πάροχος

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Created date
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Pending
el: Εκκρεμεί

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Period
el: Περίοδος

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: Units
el: Μονάδες

en: Reference
el: Αναφορά

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Balance
el: Υπόλοιπο

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Received
el: Λήφθηκε

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Form name
el: Όνομα φόρμας

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Only of the type(s)
el: Μόνο των τύπων

en: Keyword relevance
el: Συνάφεια λέξεων-κλειδιών

en: Currency code
el: Κωδικός νομίσματος

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Button text
el: Κείμενο κουμπιού

en: Save order
el: Αποθήκευση με αυτή τη σειρά

en: Creator
el: Δημιουργός

en: Relations
el: Σχέσεις

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Autocomplete matching
el: Ταύτιση αυτόματης συμπλήρωσης

en: Created on
el: Δημιουργήθηκε την

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: Link title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: Created year + month
el: Δημιουργήθηκε έτος + μήνα

en: Created year
el: Δημιουργήθηκε το έτος

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
el: Αναζήτηση για έναν από τους δύο όρους χρησιμοποιώντας το <strong>OR</strong> σε κεφαλαία. Για παράδειγμα, <strong>γάτες OR σκύλοι</strong>.

en: Mini
el: Μικρό

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: - All -
el: - Όλα -

en: Signature settings
el: Ρυθμίσεις υπογραφής

en: Date changed
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: The date the node was most recently updated.
el: Η πιο πρόσφατη ημερομηνία που ενημερώθηκε ο κόμβας.

en: Search result
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Bulk update
el: Μαζική ενημέρωση

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title

en: Asc
el: Αύξ

en: Many to one
el: Πολλά προς ένα

en: Date in the form of CCYYMMDD.
el: Ημερομηνία στη μορφή CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
el: Ημερομηνία στη μορφή YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
el: Ημερομηνία στη μορφή YYYY.

en: With selection
el: Επιλογές ενημέρωσης
