Community Accounting (5.1.0-beta2) - en to is translation catalogue (53 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Delete
is: Strika

en: Submit
is: Lat inn

en: Operations
is: Atgerðir

en: Type
is: Slag

en: Subject
is: Yvirskrift

en: Confirm
is: Vátta

en: Cancel
is: Avlýs

en: Description
is: Lýsing

en: more
is: meira

en: Edit
is: Broyt

en: Date
is: Dagfesting

en: Search
is: Leita

en: Reset
is: Tómstilla

en: Message
is: Boð

en: Password
is: Loyniorð

en: Weight
is: Vekt

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: Preview
is: Undansýning

en: Save
is: Goym

en: Default
is: Standard

en: View
is: Vís

en: Path
is: Leið

en: Advanced search
is: Framkomin leiting

en: Created
is: Stovnað

en: Create
is: Stovna

en: All
is: Øll

en: Done
is: Liðugt

en: Year
is: Ár

en: Page title
is: Yvirskrift á síðu

en: Filter
is: Filtur

en: Month
is: Mánaður

en: System
is: Kervi

en: Day
is: Dagur

en: Other
is: Annað

en: Signatures
is: Undirskriftir

en: Operation
is: Gerð

en: ‹ previous
is: ‹ fyrra

en: next ›
is: næsta ›

en: Workflow
is: Arbeiðsgongd

en: Date created
is: Stovningardagur

en: Form name
is: Oyðublaðsnavn

en: « first
is: « fyrsta

en: last »
is: síðsta »

en: Context
is: Samanhangur

en: Only of the type(s)
is: Einans av slagnum

en: Keyword relevance
is: Týdning av leitorðum

en: Search for either of the two terms with uppercase <strong>OR</strong>. For example, <strong>cats OR dogs</strong>.
is: Leita eftir annað av orðunum við at skriva <strong>OR</strong> við stórum millum orðini. Til dømis <strong>kettur OR hundar</strong>.

en: Signature settings
is: Undirskriftasetingar

en: Date changed
is: Broytingardagur

en: Weight for @title
is: Vekt hjá @title
