Community Accounting (5.1.0-beta3) - en to bn translation catalogue (39 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Subject
bn: বিষয়

en: Confirm
bn: নিশ্চিত করুন

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: Message
bn: বার্তা

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Advanced search
bn: বিশেষ অনুসন্ধান

en: All
bn: সমস্ত

en: Done
bn: সম্পন্ন

en: Year
bn: বছর

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Maximum
bn: সর্বোচ্চ

en: Month
bn: মাস

en: System
bn: সিস্টেম

en: Day
bn: দিন

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Workflow
bn: কাজের ধারা

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
